13 березня секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов, оголосив по закритя кордону для іноземних громадян через 48 годин. За його словами, заходи діятимуть наразі протягом двох тижнів. Їхньою метою є стримати поширення коронавірусу в країні.

При цьому всі громадяни України, які зараз перебувають за кордоном, матимуть змогу повернутися до України. При цьому, якщо громадяни повертатимуться з тих країн, де «вирує коронавірус», вони будуть проходити процедури обсервації.

Секретар РНБО також закликав громадян України за можливості обмежити закордонні туристичні поїздки.

В Україні на даний час підтверджені лабораторно три випадки коронавірусного захворювання: один – у Житомирській області, два – в Чернівецькій.

Станом на 13 березня у світі зафіксували понад 128 тисяч випадків COVID-19 у більш як 100 країнах, свідчать дані Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса. Кількість летальних випадків захворювання становить 4 720. Водночас понад 68 тисяч людей одужали.

Захворювання COVID-19 спричиняється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може стати смертельною. Більшість хворих видужує;
помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.