4 березня: Ситуація в енергетиці станом на 12:00

Інформація взята з офіційного джерела організації та є актуальною на час публікації на сайті

Головне:

Російський агресор здійснив обстріли з важкої техніки і захопив Запорізьку АЕС. Працює 1 енергоблок. Радіаційний фон у нормі

Україна може приєднатись до єдиної європейської енергомережі до 14 березня

Супутниковий інтернет Starlink від Ілона Маска відтепер і на підземних газосховищах України

Стабільність інфраструктури

 • На Запорізькій АЕС наразі працює лише один енергоблок під контролем співробітників атомної станції. Аварійним службам України не дозволили ліквідувати пожежу. Є усні повідомлення про розстріл російськими окупаційними військами військовослужбовця пожежної частини. Станом на ранок 4 березня окупанти допустили працівників станції на свої робочі місця, і вони продовжують контролювати роботу станції. Однак територія станції захоплена і контрольована російськими загарбниками. Інші енергоблоки переведені у безпечний режим та відключені від енергосистеми. Головний пріоритет енергетиків зараз – дотримання норм МАГАТЕ з ядерної безпеки.
 • Графік споживання електроенергії знаходиться в межах норми, без критичних змін. Українські споживачі та Збройні сили України забезпечуються електроенергією. Збережена робота мережі, та підтримується нормативна частота 50 Гц, енергія подається в усі регіони України.
 • В місцях продовження бойових дій збільшується кількість населених пунктів, де люди залишаються без енергоживлення. Ремонтні роботи розпочинаються одразу, як тільки фахівці можуть проїхати до пошкоджених ліній електропередачі та підстанцій.
 • На жаль, ми маємо випадки, коли спочатку окупанти ремонтні роботи погоджують, але потім наших фахівців до робіт не допускають.
 • Працівники Укренерго продовжують працювати в посиленому режимі, координувати свою роботу з колегами з енергорозподільчих компаній, військово-цивільними адміністраціями і Збройними силами України. Робимо все можливе, для безпечного функціонування української енергомережі.
 • Україна може приєднатись до європейської енергомережі ENTSO-E до 14 березня — заявив Герман Галущенко.
 • Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» наразі постійно проводять вимірювання показників радіаційного фону. Станом на 11:00 радіаційний фон є таким, що не перевищує допустимих норм. Наразі гамма фон у Запоріжжі складає 11,4 мкР/год.
 • Міненерго обмежило роботу трейдерів на ринку електроенергії на період воєнного стану. Міністерство енергетики заборонило трейдерам продавати електроенергію на «ринку на добу наперед». Тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні, починаючи з 2 березня 2022 року НЕК «Укренерго» визначатиме максимальний обсяг продажу на «ринку на добу наперед» для учасників ринку, які є електропостачальниками та/або трейдерами, на рівні нуля МВт-год
 • При виконанні посадових обов’язків фахівці аварійно-диспетчерської служби АТ «Харківміськгаз» потрапили під обстріл. Пошкоджено машину, є один поранений. Йому надано медичну допомогу, госпіталізації не потребує.
 • Загалом під час ворожих обстрілів постраждало більше 100 газогонів на житлових будинках, близько 9 тисяч сімей залишилися без газу. Водночас, силами бригад АДС відновлено газопостачання понад 1 тисячі споживачів.
 • Аварійники виконують свою роботу 24/7, незважаючи на обстріли, та роблять усе можливе для безпеки містян. Диспетчери продовжують приймати усі виклики за номером «104».
 • Станом на 04.03 через обстріли з боку російської армії залишаються відключеними 13 газорозподільних станцій Оператора ГТС України.
 • Без газопостачання знаходяться десятки міст та селищ України з сотнями тисяч споживачів — Ірпінь, Бородянка, Гостомель, Стоянка, Вознесенськ, частина Чернігова, Ізюм, Бражківка, Сиротино, Краснопопівка, Донське, Новотроїцьке, Пристань, Олешки та багато інших на лінії вогню. Критична ситуація у м. Щастя. На межі зупинки газопостачання до м. Торецьк (ГРС Дзержинськ), вже зупинені у зв’язку з обстрілами газорозподільної інфраструктури котельна та хлібозавод.
 • Сьогодні вночі через потрапляння снаряду було пошкоджено побутову нитку газогону біля м. Северодонецьк, в місті також припинено газопостачання.
 • Starlink відтепер і на підземних газосховищах України. Учора отримали перший комплект надсучасного обладнання Starlink. Унікальна техніка допоможе нашим фахівцям забезпечити резервний канал доступу до мережі Інтернет. Це особливо важливо в умовах бойових дій, що точаться в регіонах розміщеннях наших підземних газосховищ.
 • В зоні діяльності АТ «Донецькоблгаз» й надалі гаряче. В одному з населених пунктів при виконанні ремонтних робіт аварійно-відновлювальна бригада потрапила під обстріл, але наші мужні колеги продовжують боротися за тепло в домівках своїх клієнтів. Внаслідок обстрілу пошкоджено газопровід середнього тиску діаметром 57 мм. Наразі пошкодження ліквідоване. На окремих територіях здійснити ремонтні роботи наразі неможливо — там залишаються нерозірвані снаряди. Також ведуться ремонтні роботи й на інших газопроводах середнього тиску. Виявлено множинні пошкодження на ділянці понад 20 м. Загальна кількість абонентів, що залишились без газу складає близько 7000 абонентів
 • Через ракетно-бомбові удари російських агресорів втрачено зв’язок із комерційним комунальним підприємством «Маріупольтепломережа» та ТОВ «Брокенергія», що експлуатує ТЕЦ в Охтирці. Питання коригування обсягів постачання газу на ці підприємства буде вирішено до кінця дня. Нагадуємо, що компанія обслуговує майже 12 тисяч бюджетних та релігійних установ та організацій, виробників тепла, промислові підприємства.
 • Державна митна служба передає потреби наших військових конфісковане майно, зокрема паливо, автомобілі, продукти та інші матеріали.

Міжнародний вимір та санкції

 • Дочірня компанія «Газпрому» Gas for Europe GmbH, яка була створена, щоб стати власником та оператором «Північного потоку-2», готується до ліквідації. Компанію створили в січні цього року для сертифікації газопроводу згідно з німецьким законодавством.
 • Міжнародне енергетичне агентство закликає відмовитися від нових контрактів з РФ. Міжнародне енергетичне агентство закликало Європу не підписувати нові контракти з «Газпромом» та представило план скорочення російського газового імпорту в регіон. Імпортні контракти, які охоплюють понад 15 мільярдів кубометрів газу, що становить приблизно 12% російських поставок до Європи, мають закінчитися у 2022 році. Голова МЕА Фатіх Біроль закликав їх не поновлювати.

https://www.kmu.gov.ua/news/4-bereznya-situaciya-v-energetici-stanom-na-1200

Категорія
Влада
Немає коментарів

Коментувати

*

*