30 березня: Ситуація в енергетиці станом на 20:00

.

Головне:

Гендиректор Міжнародного агентства з ядерної енергії Рафаель Гроссі допускає присутність інспекторів агентства на українських атомних станціях в умовах війни

 Нафтогаз авансом сплатив дивіденди за 2021 рік — в держбюджет перераховано 2,3 млрд грн.

 Норвегія може поставити Україні 5 млрд куб. м газу

Стабільність інфраструктури

Електроенергія

 • За минулу добу відновлено електропостачання понад 63 тисячам споживачів.
 • Зокрема, у Донецькій області — 18 тисячам, Запорізькій – 17 тисячам, Сумській – 13 тисячам, Харківській – 12 тисячам, Київській – 2 тисячам, Миколаївській – 1,4 тисячі, Житомирській — 186 абонентам.
 • Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути світло й тепло українським громадянам.
 • Станом на 30 березня в Україні залишаються знеструмленими понад 1596 населених пунктів, загалом понад 842 тисячі споживачів.
 • ПрАТ «Укргідроенерго» просить банки, які кредитують проекти компанії, направити на підвищення ліквідності кошти, зекономлені в рамках цих проектів. Обговорюються можливості з Світовим банком, ЄБРР, ЄІБ. Зокрема, у ЄБРР є кредит на EUR 400 млн. За його словами, вже за тиждень-десять днів банки можуть ухвалити рішення з цього питання, що дозволить залучити певну частину коштів. Ці кошти планується направити на модернізацію, технічне переоснащення обладнання, яке потрібне «Укргідроенерго» для стовідсоткової готовності до роботи.

Газ

 • Без газопостачання залишаються 304 тисячі споживачів.
 • Норвегія може поставити Україні 5 млрд куб. м газу. Україна обговорює з Норвегією постачання близько 5 млрд кубометрів газу в рамках підготовки до наступного опалювального сезону, повідомив Президент України Володимир Зеленський.
 • АТ “Укртрансгаз — Оператор газосховищ України” розпочав підготовку ПСГ до сезону закачування. Вже 3 українських ПСГ зупинили відбір та увійшли у нейтральний період. У цей час проводяться профілактичні роботи та ремонти, що потребують стравлення газу.
 • ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” збільшило постачання природного газу всім категоріям споживачів 28 березня у порівнянні з попередньою добою майже на 12% — до 63 млн куб. м через похолодання. Найбільше зріс попит у збутових компаній для потреб населення та у виробників тепла.
 • Підприємства ТКЕ продовжують розрахунки за січень 2022 року, що згідно з контрактом проводяться протягом 45 діб. З 15 березня надійшло в оплату понад 400 млн грн. На сьогодні майже тисяча виробників тепла, або більш ніж 70%, сумлінно виконують умови контракту та не мають прострочених боргів.
 • Нафтогаз авансом сплатив дивіденди за 2021 рік — в держбюджет перераховано 2,3 млрд грн. Це 95% від розміру чистого прибутку. Відповідний показник прибутку є у фінансовому плані компанії, затвердженому наглядовою радою та Кабміном.
 • За попередню добу 29 березня Оператор ГТС України забезпечив транспортування 74,8 млн куб. м природного газу для потреб українських споживачів – електростанцій, установ, промислових, підприємства та домогосподарств.
 • Видобуток газу в Україні за минулу добу склав 50 млн куб. м, а імпорт — 9,7 млн куб. м.
 • Через обстріли у Луганській області зафіксовані значні пошкодження розподільних мереж облгазу. Команда Оператора ГТС України разом із представниками Луганськгазу готується для подальшого відновлення мереж та газопостачання жителям населених пунктів.
 • Наразі через військові дії тимчасово відключеними лишаються 44 ГРС у Харківській, Луганській, Київській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях України.

 

Міжнародний вимір та санкції

 • Генеральний директор Міжнародного агентства з ядерної енергії Рафаель Маріано Гроссі допускає присутність інспекторів агентства на українських атомних станціях в умовах війни: «Наше прохання про допомогу, зокрема, з радіаційною обстановкою та специфічними потребами, має бути задоволене. Ми не фокусуємося виключно на цих об’єктах (Запорізька та Чорнобильська АЕС), хоча вони і є надзвичайно важливими через події, які сталися. Для нас важливий кожний об’єкт, адже ця криза має багато безпрецедентних рис. Такої ситуації, яка наразі склалася в Україні, що є однією з найрозвинутіших у ядерних технологіях країн у світі, ще не було»
 • Міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лійметс пропонує припинити сплачувати росії за нафту та газ, та спрямувати ці кошти на відновлення України.
 • У Німеччині обшукали офіси «Газпрому» у рамках розслідування ролі компанії у підвищенні цін на газ у Європі
 • Болгарія відмовилася сплачувати за газ у рублях

За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Укргідроенерго, Нафтогаз, Енергоатом, Енергореформа.

https://www.kmu.gov.ua/news/30-bereznya-situaciya-v-energetici-stanom-na-2000

Категорія
Новини