3 березня: Ситуація в енергетиці станом на 12:00

.

оловне:

Восьмий день війни українська енергосистема впевнено працює в автономному режимі. Частота в мережі тримається на рівні 50 Гц.  

Україна назвала факт захоплення ЧАЕС військами РФ ядерним тероризмом та просить МАГАТЕ невідкладно звернутися до НАТО  

Канада оголосила санкції проти ключових співробітників Газпрому та Роснафти

Стабільність інфраструктури

  • Восьмий день війни українська енергосистема впевнено працює в автономному режимі. Частота в мережі тримається на рівні 50 Гц.
  • Загалом станом на 11:00 через бойові дії зупинені 14 із 1 389 ГРС. Проте газотранспортна система України продовжує свою роботу для газопостачання українців та критичної інфраструктури. Всі управління виконують свої завдання. Співробітники Оператора ГТС працюють у режимі посиленої безпеки.
  • Дністровська ГЕС працює відповідно до заданого диспетчерського графіку. План по виробітку станом на 02.03.2022 — 1810 кВт/год. Середньодобовий план по виробітку 180 м. куб/сек. Здійснюються всі передбачені охоронні заходи.
  • Внаслідок військових дій з боку Російської Федерації пошкоджено першу нитку газогону Оператора ГТС України “Луганськ — Лисичанськ — Рубіжне” в районі відводу на ГРС “Лисичанськ”. Диспетчери компанії зафіксували зниження тиску в системі та о 8:50 3 березня перекрили подачу природного газу. Жертв чи постраждалих серед співробітників Оператора ГТС немає. За найпершої можливості Оператор відновить роботу газогону, однак наразі в районі місця аварії йдуть активні бойові дії. Місто Лисичанськ отримує газ через резервну систему газопостачання ОГРМ.
  • У надскладних умовах продовжують працювати “Донецькоблгаз”. Вони усунули витоки газу та відновили його постачання до с. Березове. При цьому, на жаль, в селі Богоявленка зупинено газорегуляторний пункт, жителі залишаються без газу. Загалом наразі через бойові дії в результаті вторгнення Росії без газу понад 5000 абонентів компанії.
  • Виробничі об’єкти Шебелинського НПЗ досі призупинено. АЗС мережі U.GO/Укргазвидобування працюють ситуативно. Руйнувань майже немає, жертв немає.
  • У Чернігові на території ДП «Комбінат Айстра» під час обстрілу снаряд влучив у нафтобазу, внаслідок чого сталося загоряння резервуарної групи загальною місткістю 5000 куб. м дизельного пального.

 Міжнародний вимір та санкції

Україна назвала факт захоплення ЧАЕС військами РФ ядерним тероризмом. Україна просить Міжнародне агентство з ядерної енергії (МАГАТЕ) звернутися до НАТО з вимогою закрити доступ до повітряного простору над її ядерними об’єктами та активізувати дії задля недопущення актів ядерного тероризму, яким і є факт захоплення військами Російської Федерації Чорнобильської АЕС та зони відчуження.

За ініціативи Енергоатома Україна закликає МАГАТЕ створити 30-кілометрові безпечні зони навколо українських АЕС.

Лондонська фондова біржа зупинила торги ADR російських компаній, у тому числі депозитарними розписками Газпрому та Лукойлу. На додаток до недавніх санкцій, пов’язаних із подіями в Україні, для підтримки порядку на ринку Лондонська фондова біржа зупинила допуск до торгів російських емітентів.

Комітет ВРУ підтримав націоналізацію майна та активів РФ в Україні. Компенсація за націоналізацію не передбачена

Влада ФРН вивільнила частину стратегічного нафтового запасу. Уряд Німеччини вивільняє 434 тис. т із національного нафтового резерву відповідно до угоди членів Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) у відповідь на війну в Україні.

Канада оголосила санкції проти ключових співробітників Газпрому та Роснафти. Міністерство закордонних справ Канади повідомило про санкції проти 10 ключових співробітників російських держкомпаній Газпром і Роснефть у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Ці заходи покликані вплинути на керівництво Росії, щоб воно припинило порушення суверенітету та територіальної цілісності України. Санкції набудуть чинності найближчими днями.

Великобританія ввела санкції проти Газпрому. Російський газовий гігант Газпром потрапив під санкції уряду Великобританії та більше не зможе випускати боргові зобов’язання або акції у Великої Британії. 

За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз України, НКРЕКП, ДТЕК, ОГТСУ, РГК

https://www.kmu.gov.ua/news/3-bereznya-situaciya-v-energetici-stanom-na-1200

Категорія
Новини
Немає коментарів

Коментувати

*

*