.

Що таке deepfake (діпфейк) та як його розпізнати?

Під час війни Росія може вдаватись до будь-яких спроб дезорієнтувати або змусити зневіритись українських громадян. Зокрема йдеться й про використання технології deepfake в нібито «офіційних заявах» та відеозверненнях президента України Володимира Зеленського про, наприклад, капітуляцію.

⭕️ Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки наголошує, що такі повідомлення — фейкові. Україна не капітулюватиме.

Що таке deepfake❓

⚫️ Це технологія, яка застосовує штучний інтелект для створення фальшивих зображень, або ж відеороликів з «реальними» людьми, завдяки накладанню й поєднанню окремих фрагментів зображень та відеороликів.

⚫️ Вперше технологія стала популярною у 2017 році, коли її застосовували для помсти іншим людям, або ж для відтворення порнографічних роликів. Зрештою її почали використовувати й в підроблених новинах або ж в зловмисних оманах.

Наприклад:
— колишнього президента Аргентити Маурісіо Макрі «підмінили» Гітлером;
— актор Джордан Піл створив фейкове відео з колишнім президентом США Бараком Обамою з метою попередження про небезпеку технології.

Як впізнати deepfake❓

Надійних способів відрізнити deepfake поки що немає. У більшості випадків потрібно покладатися на власні очі. Однак варто звернути увагу на ознаки генерування й накладання зображень на відеоролик, наприклад:

▪️ обличчя не завжди пропорційно «накладається» на тіло;
▪️ в області брів та очей можуть бути неприродні тіні;
▪️ окуляри або аксесуари можуть мати дивні відблиски, особливо це помітно на фотографіях;
▪️ штучний інтелект погано працює з волоссям, яке на відео не виглядає природно. Воно може бути «розмитим», або ж мати неправильну лінію росту;
▪️ інколи про фейк можуть свідчити й очі, зокрема їхній рух, відблиски світла та інше;
▪️ міміка та рух загалом можуть здаватися неприродними.

Технологію deepfake майже завжди використовують з підміною голосу.

https://www.facebook.com/dss380org/photos/a.1551031995197817/2815446172089720

 

Категорія
Новини
Немає коментарів

Коментувати

*

*