2021-й був роком електроенергетики, а 2022-й стане роком розвитку атомної генерації

.

2022-й стане для української енергетики роком розвитку атомної генерації. На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час брифінгу.

«2021-й можна назвати роком електроенергетики, тому що дуже багато подій відбулося саме в цьому секторі. У першу чергу – це фінансове ПСО, відхід від товарної форми і запровадження фінансової моделі, яка насправді збалансувала державні генерації і дозволила державним компаніям зайняти пріоритетне становище на ринку. Крім того, ця формула дала можливість реалізувати ініціативу Президента щодо зменшення тарифу на електроенергію для населення — до 1,44 грн кВт/год», — зазначив Міністр.

Минулого року Україна вийшла на фінішну пряму в процесі синхронізації своєї енергосистеми з європейською ENTSO-E. Підготовлено та проведено сертифікацію НЕК «Укренерго» як незалежного оператора системи передачі за європейськими стандартами.

Важливою новацією у контексті майбутнього об’єднання українського та європейського енергетичних ринків стало законодавче зобов’язання всіх виробників електроенергії, в тому числі – приватних, продавати електроенергію виключно за допомогою біржових механізмів.

«Наприкінці 2021 року Україна розпочала головування у Енергетичному співтоваристві. Ми розцінюємо це президентство як серйозну можливість просувати ініціативи України, які стосуються, зокрема, енергобезпеки. Серед них ініціатива RESP, мета якої – уникнути кризових ситуацій, зокрема, на газовому ринку Центральної та Східної Європи шляхом створення «газового хабу» на базі українських газосховищ», — підкреслив Герман Галущенко.

Крім того, Україна єдиною з країн континентальної Європи була запрошена до ініціативи Net Zero World, що пропонує партнерам поглиблену співпрацю в атомній енергетиці і стала рівноправним членом цієї ініціативи. Також у 2021 році Україна приєдналася до Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки.

У 2021 році було напрацювано низку стратегічних для енергетичного сектору України документів: Стратегію енергетичної безпеки України, Концепцію Державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року. Триває робота над Енергетичною стратегією України до 2050 року та Водневою стратегію України.

На українському газовому ринку минулого року також відбулась низка значних подій: було скасовано ПСО, відбувається розвиток біржової торгівлі, ведеться робота щодо спрощення процедури зміни постачальника природного газу.

Вугільна галузь у новому 2022 році має отримати реалізацію пілотних проектів з трансформації вугільних регіонів. Підготовлено для старту з 2022 року два проекти зі справедливої трансформації у Червонограді та Мирнограді. За сприяння ЄБРР, урядів Великої Британії та Німеччини триває робота над підготовкою наступних проектів.

«2022 рік буде роком розвитку атомної генерації. Підвалини цьому були закладені у минулому 2021-му році. Цей рік був плідним на перспективні домовленості щодо розвитку атомної енергетики. Зокрема, підписано угоди з компанією Westinghouse про побудову нових 5 енергоблоків, меморандум з компанією NuScale щодо вивчення можливостей будівництва малих модульних атомних реакторів», — підкреслив Міністр енергетики.

У 2022-му році має відбутись корпоратизація Енергоатому, що розкриє для компанії нові можливості для залучення інвестицій і розвитку технічних та технологічних можливостей, виведе її на світовий рівень, додав Герман Галущенко.

Міністр енергетики наголосив, що у грудні минулого року атомні станції показали свою дійсну спроможність — працювали на історичному максимумі. У дні найбільшого похолодання атомна енергетика виробляла понад 300 млн кВт/год на добу. Вперше Запорізька АЕС — найбільша у Європі — запрацювала всіма 6-ма блоками і вийшла на свою максимальну потужність – рекордні 6190 МВт.

https://www.kmu.gov.ua/news/german-galushchenko-2021-j-buv-rokom-elektroenergetiki-2022-j-stane-rokom-rozvitku-atomnoyi-generaciyi

Категорія
Влада
Немає коментарів

Коментувати

*

*